GERMENCİK BELEDİYE MECLİSİNDEN ENGELLİLERE YÖNELİK ANLAMLI KARAR
  • Tarih: 06 Şubat 2021
  • Yazar:

GERMENCİK BELEDİYE MECLİSİNDEN ENGELLİLERE YÖNELİK ANLAMLI KARAR

Germencik Belediye Meclisinde gündem maddeleri arasında yer alan Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şubesi ile protokol yapılması hususu meclis üyelerince oy birliğiyle kabul edildi.

Protokol çerçevesinde ilçenin çeşitli noktalarına giysi kumbaraları koyulacak.Kumbaralara, vatandaşlarca bağışlanacak olan giyim eşyası, çanta, ayakkabı vb. gibi malzemelerden kullanılacak durumda olanlar ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek, kullanılmayacak durumda olanlar ise geri dönüşüme sokularak elde edilecek gelir, Türkiye Sakat Derneği Aydın Şubesi’nce engellilere yönelik kullanılacak.

Sosyal belediyecilik anlamında önemli proje ve çalışmalara hayat veren Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş:

Projenin özellikle engellilere yönelik katkı anlamında  önemli bir adım olduğunu ifade ederek, meclis üyeleri ve Türkiye Sakatlar Derneği’ne teşekkür etti.

“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI SOSYAL HAYATA KAZANDIRMAK, OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ POZİTİF AYRIMCILIĞI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

“Germencik Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlamında çalışmalar yapıyor, vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz.

Bu doğrultuda engelli vatandaşlarımızın engelleri aşabilmesi, sosyal hayata tam entegre olabilmesi en büyük idealimiz ve hedefimizdir.

Bu anlamda belediyemiz ve Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şubesi arasında imzalanan protokolden dolayı büyük bir memnuniyet içerisindeyim.

Elde edilecek gelirle bir engelli vatandaşımızın ihtiyacını bile karşılamak büyük bir getiridir. Emeği geçen kıymetli meclis üyelerimize teşekkür ediyor, Türkiye Sakatlar Derneği Aydın Şubesi'ne çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler:

,