Engellilerle hayvanları aynı kefeye koydular!

Çarşamba, 13 Eylül 2017 08:54 Özkan ÇAKIR
Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Ercan ÖZTÜRK

Beşiktaş Belediyesi’yle Engelsiz Yaşam Vakfı’nın birlikte düzenleyeceği yardım organizasyonu skandala dönüştü. 16-17 Eylül’de engelliler için bir yardım organizasyonu düzenleyen Beşiktaş Belediyesi, hazırladığı pankartta ‘Sokak hayvanları ve Engelliler yararına’ sloganını kullandı. Başta Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz olmak üzere,

BJK Engelli Basketbol Takımı Menajeri Erdem Göksel de skandala adeta isyan etti. İnternette yükselen tepkilerin ardından organizasyon tamamıyla iptal edildi. 

Tasmalı protesto! 

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Şükrü Boyraz,konuyla ilgili olarak:

"‘Engelliler ve Sokak Hayvanları’ tanımlamasını aynı cümlede kullanmak en kibar tabirle ayıptır, insanlık adına utançtır. Eğer Başkan veya yetkililer özür dileyip bir açıklamayla bu organizasyonu iptal etmezlerse bizler de protesto amacıyla tasma takacağız" dedi. 

İtirazımız belediyeye!

BJK Engelli Basketbol Takımı Menajeri Erdem Göksel ise:

“Ne söylenebilir ki? Beşiktaş semtinde engellilerimizin yeteri kadar alaka görmediğini, her fırsatta dile getirdim. Şimdi de ‘Engelliler ve Sokak Hayvanları Yararına’ diyerek, bizleri sokak hayvanları ile aynı kefeye koydular. Biz Engelliler olarak, sokak hayvanlarını çok severiz. İtirazımız onlarla aynı kefeye koyulmaya değil, Beşiktaş Belediyesinin düşüncesizliğine” dedi. 

alt

| + - | RTL - LTR

Türkiye Sakatlar Derneği

Derneğimize ait kısa bildirim sunumumuzu indirip izleyebilirsiniz. » devamı